restauracepraha6.cz - Katalog restaurací z Prahy 6 vč. parametrůrestauracepraha6.cz  |   fitnesspraha6.cz - Katalog fitness studií z lokality Praha 6fitnesspraha6.cz   |   sauna-praha.cz
Přehled kadeřnic a kadeřníků z centra Prahy kadernictvipraha1.cz  |   nechte si obarvit, ostříhat vlasy v Praze 2 - přehled salonů krásykadernictvipraha2.cz  |   salony krásy P3, Praha 3 - přehledný katalog - stříhání, mytí, foukáníkadernictvipraha3.cz  |   chcete se nechat ostříhat v Praze 4 - kadeřnice, kadeřnícikadernictvipraha-4.cz  |   Vyberte si z kadeřnictví Praha 5 to nejepší, co splní Vaše očekáváníkadernictvipraha5.cz  |   přehled salony z Prahy 7 - kadeřnické salony, kadeřnictví i holičstvíkadernictvipraha7.cz  |   kadeřnická studia v Praze 8 - zkrášlí vás, pečují o vlasykadernictvipraha8.cz  |   salony Praha 9 - melírování, stříhání, barvení vlasůkadernictvipraha9.cz  |   kadeřnické salony P10 - katalog a přehled, kde Vás ostříhají v Praze 10kadernictvipraha10.cz
ČLÁNEK
Bohyně a jejich kadeřník


Spousta kadeřníků na celém světě se shoduje v tom, že PATRICK CAMERON je něco jako bůh, aspoň pokud jde o účesy z dlouhých vlasů. Nejnovější božskou kolekci s názvem GODDESS (BOHYNĚ) představil v říjnu na londýnském Salonu International.

Na rozdíl od předcházejících kolekcí obsahuje vznešené, ale přitom čisté, jemné a přirozeně vypadající účesy. „Věřím, že každá žena se chce občas cítit jako bohyně, být krásná a sexy,“ prohlásil známý britský kadeřník.

Víte, kdo česal bohyně na Olympu? Určitě nějaký prapraprapředek Patricka Camerona!

Novou kolekci BOHYNĚ tvoří celkem13 „božských“ účesů, z nichž 10 uvedl Patrick Cameron 19. října 2016 během Salonu International. Jako vždy měl některé připravené předem a další předvedl krok za krokem, aby bylo vidět, že nejsou přehnaně složité. „Klientky milují účesy, které vypadají přirozeně, jako by si je vytvořily samy, a přitom jsou profesionálně upravené. Snažil jsem se proto vymyslet jednoduchý koncept, který by zachoval přirozené linie a textury vlasů, podtrhl půvab žen a dodal jim určitou vznešenost,“ prozradil kadeřník. A protože ženy milují romantiku a pohádky, inspiroval se oblíbeným seriálem Hra o trůny.

  Základem úspěchu je samozřejmě dokonalá příprava vlasů. Přirozeně vlnitou texturu vlasů podpořil Patrick Cameron natáčkami, ale i klasickými pokládanými vlnami. Kombinoval volně spuštěné prameny s různě zakroucenými a zapletenými partiemi. Veškeré ozdoby vytvořil přímo z vlasů. Dokonce upozornil, že lepší je tvarovat vlasy přímo prsty, nikoli kartáčem či hřebenem.

  „Řada kadeřníků neví, jak vytvořit ležérní vzhled, protože nevědí, jak zajistit přirozenost. Zapomínají, že je třeba respektovat energii a přirozený růst vlasů, a často končí s přehnaně vyumělkovanými účesy, které postrádají spontánnost, po níž klientky touží. V tomto směru je Patrick Cameron opravdový mistr,“ dodává Eva Čapková, která od roku 2010 zastupuje Patricka Camerona v České republice. Prostřednictvím jejího webu www.evahair.cz si můžete objednat vlasové ozdoby pomůcky ke zpracování dlouhých vlasů, knihy a DVD s postupy. Jsou tam k vidění i všechny Patrickovy účesové kolekce, které jsou stále inspirativní. Eva Čapková navíc vede semináře, v nichž se pod jejím vedením můžete jednotlivé účesy Patricka Camerona naučit.

Účesy: Patrick Cameron, asistence Jo Wilcox

Přípravky: Wella System Professional, Wella EIMI, BaByliss Pro

Make-up: Alison Chesterton

Styling: Marco Erbi

Foto: Marco Erbi

Výkřiky k účesům:

Klasické hladké výčesy jsou oblíbené především u nevěst.

Pokládané vlny vytvoříte snadno s pomůckami, které Patrick Cameron vymyslel.

Mladé dívky ocení rozpuštěné vlasy ozdobené copánky – tady je nejvíc patrná inspirace kultovním seriálem.

Květina z vlasů je ozdobená barevnými efekty.

Jednoduchou čelenku nebo chcete-li tiáru jednoduše, vytvoříte ze zakrouceného a pak rozvolněného pramene.

Výčes v punkovém stylu nechává vyniknout štíhlou šíji a dodává královskou vznešenost.